Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerANKARAAdnan Menderes Anadolu İmam Hatip LisesiANKARA liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu İmam Hatip

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi

ANKARA · ETİMESGUT

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi, ANKARA ilinin ETİMESGUT ilçesinde bulunan bir anadolu imam hatipdır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 68 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin68
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Diğer Kayıt Alanında
50,20
Diğer kayıt alanlarından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu İmam Hatip
Şehir
ANKARA · ETİMESGUT
Program Sayısı
0
Pansiyon
Yok
Telefon
312 503 09 57
Adres
ATAYURT MAH. 4459 CAD. NO: 10 ETİMESGUT / ANKARA
Ulaşım
Otobüs ve servislerle sağlanmaktadır

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 09:40–16:00
148
Öğrenci
24
Derslik
3
Laboratuvar
1
Kütüphane
1
BT Sınıfı
1
Kantin
1
Revir

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi 2026 kontenjanı 68 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin ETİMESGUT/ANKARA çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede, hangi ilçede?

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi, ANKARA ilinin ETİMESGUT ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: ATAYURT MAH. 4459 CAD. NO: 10 ETİMESGUT / ANKARA. Okul türü Anadolu İmam Hatip'tir.

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nasıl girilir?

Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.