Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerKAYSERİBehice Yazgan Kız Anadolu LisesiKAYSERİ liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi

KAYSERİ · KOCASİNAN

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi, KAYSERİ ilinin KOCASİNAN ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 170 kişidir. Okul pansiyonludur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin170
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
88,55
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
KAYSERİ · KOCASİNAN
Program Sayısı
0
Pansiyon
Var
Telefon
+90 (352) 231 12 41
Adres
Sahabiye Mahallesi Kocasinan Bulvarı No:124 Kocasinan/Kayseri 38010
Ulaşım
Otobüs ve raylı sistemle ulaşım sağlanabilmektedir

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 08:10–17:30
599
Öğrenci
24
Derslik
3
Laboratuvar
1
Kütüphane
2
Spor Salonu
1
Konferans Salonu
1
Kantin
1
Yemekhane
1
Revir
1
Pansiyon kapasitesi

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 170 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Evet, Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi pansiyonludur ve yatılı öğrenci kabul eder. Bu sayede okul, KAYSERİ dışından gelen öğrenciler için de tercih edilebilir. Pansiyon kontenjanı ve parasız yatılılık şartları okulun kendi duyurularıyla kesinleşir.

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi, KAYSERİ ilinin KOCASİNAN ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Sahabiye Mahallesi Kocasinan Bulvarı No:124 Kocasinan/Kayseri 38010. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.