Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Bozova Anadolu Lisesi

ŞANLIURFA · BOZOVA

Bozova Anadolu Lisesi, ŞANLIURFA ilinin BOZOVA ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde taban puanı 194,97, taban yüzdelik dilimi %78,96 olarak gerçekleşti. 2026 kontenjanı 120 kişidir. Okul pansiyonludur.

Bozova Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi · ŞANLIURFA · BOZOVA
2025 yerleştirme sonuçlarıgeçen yıl gerçekleşen
Taban Puan
194,97
% Dilim
%78,96
Kontenjan
150
Yerleşen
150
2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin120
2025: 15030 kontenjan azaldıKaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Yıllara göre taban dilim trendi

20212026 · MEB yerleştirme verisi
%73,952021202220232024%78,962025
YılTaban puan% DilimKontenjanYerleşen
2026120
2025194,97%78,96150150
2024225,09%74,46
2023222,95%85,19150
2022212,27%85,19
2021218,98%73,95

Dilim ekseni ters çevrilmiştir: çizgi yükseliyorsa okul yıldan yıla daha seçici hâle geliyor demektir. Yüzdelik dilim, yıllar arası kıyasta taban puandan daha güvenilirdir. Veriler MEB merkezî yerleştirme sonuçlarından derlenmiştir; gelecek yıl için garanti değildir.

5,3/ 10
Yeterli
LGSTercihim okul puanı · internet verilerinden derlenmiştir

Tercih edilebilir programlar

Anadolu LisesiAnadolu Lisesi
İng. · 4 yıl · Kod 26206
2025 Taban
194,97
2025 % Dilim
%78,96
2025 Kont.
150
2026 Kont.
120

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
ŞANLIURFA · BOZOVA
Program Sayısı
1
Pansiyon
Var
Telefon
0414 711 6640
Adres
Yeşil Ova Mah. Pazar Sk. No 11 Bozova / Şanlıurfa
Ulaşım
Okul ilçe merkezinde olup birçok alana yürüme mesafesindedir; çevre köylerden taşıma yapılmaktadır.

Son yerleşen öğrencinin netleri

MEB resmî verisi

Bu okula en düşük puanla yerleşen öğrencinin ders ders netleri · ALANI YOK · yüzdelik dilim %76.57

Türkçe
0,3
Matematik
0,7
Fen
2,3
Sosyal
0,3
Din K.
2,7
Y. Dil
0
Netlerinle karşılaştırma

Netlerine göre bu okuldaki durumunu görmek için Puanını ve Netlerini Gir.

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 07:40–17:25
335
Öğrenci
31
Derslik
3
Laboratuvar
1
Kütüphane
1
Spor Salonu
1
Konferans Salonu
1
Kantin
1
Yemekhane
2
Revir
2
Pansiyon kapasitesi
Premium
Bu okulun derin profili premium üyelikte

İnternetten derlenmiş, başka yerde tek tek bulamayacağın bilgiler:

  • Akademik başarı özeti
  • Öğrenci profili & okul iklimi
  • İnternet yorumlarının özeti
  • Kulüpler & fiziki imkânlar
  • Tanıtım videoları
  • Gözden kaçan değerli detaylar
Giriş yap ve aç

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Puanını biliyor musun?
Bu liseye girebilir misin?

LGS puanını hesapla; bu lisenin 194,97 taban puanıyla kendi puanını karşılaştır.

Puanımı hesapla

Bozova Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Bozova Anadolu Lisesi taban puanı kaç?

Bozova Anadolu Lisesi taban puanı 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde 194,97 olarak gerçekleşti. Bu puan yaklaşık %78,96 yüzdelik dilime karşılık gelir. Okul BOZOVA/ŞANLIURFA adresinde bulunan bir anadolu lisesidir. 2026 taban puanı; aday sayısına, sınavın zorluğuna ve kontenjan değişimine göre bu değerin bir miktar üstünde veya altında oluşabilir.

Bozova Anadolu Lisesi için kaçıncı yüzdelik dilim gerekir?

Bozova Anadolu Lisesi'ne yerleşen son öğrencinin 2025 yüzdelik dilimi %78,96 oldu; yani okula girmek için Türkiye genelinde ilk %78,96'lik dilimde yer almak gerekti. Tercihte puanı değil bu dilimi esas al: puan her yıl kayar, dilim ise adayın Türkiye genelindeki yerini gösterdiği için yıllar arasında çok daha kararlıdır.

Bozova Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Bozova Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 120 olarak açıklandı. 2025 yılında okulun kontenjanı 150, yerleşen öğrenci sayısı 150 idi. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Bozova Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Evet, Bozova Anadolu Lisesi pansiyonludur ve yatılı öğrenci kabul eder. Bu sayede okul, ŞANLIURFA dışından gelen öğrenciler için de tercih edilebilir. Pansiyon kontenjanı ve parasız yatılılık şartları okulun kendi duyurularıyla kesinleşir.

Bozova Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Bozova Anadolu Lisesi, ŞANLIURFA ilinin BOZOVA ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Yeşil Ova Mah. Pazar Sk. No 11 Bozova / Şanlıurfa. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Bozova Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Bozova Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla yapılır. Öğrenci tercih listesine okulu yazar ve puanı okulun o yılki taban puanının üzerinde kalırsa yerleşir. 2025 verisine göre yaklaşık %78,96'lik dilim gerekiyordu.