Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Çapa Fen Lisesi fotoğrafı
Fen Lisesi

Çapa Fen Lisesi

İSTANBUL · FATİH

Çapa Fen Lisesi, İSTANBUL ilinin FATİH ilçesinde bulunan bir fen lisesidır. 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde taban puanı 487,61, taban yüzdelik dilimi %0,48 olarak gerçekleşti. 2026 kontenjanı 150 kişidir. Okul pansiyonludur.

Çapa Fen Lisesi
Fen Lisesi · İSTANBUL · FATİH
2025 yerleştirme sonuçlarıgeçen yıl gerçekleşen
Taban Puan
487,61
% Dilim
%0,48
Kontenjan
150
Yerleşen
150
2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin150
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Yıllara göre taban dilim trendi

20212026 · MEB yerleştirme verisi
%0,32021202220232024%0,482025
YılTaban puan% DilimKontenjanYerleşen
2026150
2025487,61%0,48150150
2024487,57%0,38
2023489,00%0,29150
2022483,55%0,29
2021473,44%0,30

Dilim ekseni ters çevrilmiştir: çizgi yükseliyorsa okul yıldan yıla daha seçici hâle geliyor demektir. Yüzdelik dilim, yıllar arası kıyasta taban puandan daha güvenilirdir. Veriler MEB merkezî yerleştirme sonuçlarından derlenmiştir; gelecek yıl için garanti değildir.

9,3/ 10
Üstün profil
LGSTercihim okul puanı · internet verilerinden derlenmiştir

Tercih edilebilir programlar

Fen BilimleriFen Lisesi
İng. · 4 yıl · Kod 26109
2025 Taban
487,61
2025 % Dilim
%0,48
2025 Kont.
150
2026 Kont.
150

Okul bilgileri

Okul Türü
Fen Lisesi
Şehir
İSTANBUL · FATİH
Program Sayısı
1
Pansiyon
Var
Telefon
(212) 532-4252
Adres
Erkek Öğrenci Pansiyonu ve Kız Öğrenci Pansiyonu: Molla Gürani Mahallesi Turgut Özal Millet Caddesi No 114 Fatih / İSTANBUL Eğitim-Öğretim Binası: Merkezefendi Mahallesi, Sabri Obenik Sok. No.5 Zeytinburnu/İSTANBUL
Ulaşım
Okulumuzun eğitim-öğretim binası Cevizlibağ Metrobüs ve Tramvay hattına 600m, Merkezefendi Tramvay durağına ise 300m. mesafede bulunmaktadır.

Son yerleşen öğrencinin netleri

MEB resmî verisi

Bu okula en düşük puanla yerleşen öğrencinin ders ders netleri · FEN BİLİMLERİ ALANI (FEN LİS.) · yüzdelik dilim %0.4

Türkçe
17,3
Matematik
20
Fen
20
Sosyal
10
Din K.
10
Y. Dil
10
Netlerinle karşılaştırma

Netlerine göre bu okuldaki durumunu görmek için Puanını ve Netlerini Gir.

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Proje okuluNormal EğitimDers saatleri 08:45–15:40
397
Öğrenci
20
Derslik
3
Laboratuvar
1
Kütüphane
1
Spor Salonu
1
Konferans Salonu
1
BT Sınıfı
1
Kantin
1
Revir
2
Pansiyon kapasitesi

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Puanını biliyor musun?
Bu liseye girebilir misin?

LGS puanını hesapla; bu lisenin 487,61 taban puanıyla kendi puanını karşılaştır.

Puanımı hesapla

Çapa Fen Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Çapa Fen Lisesi taban puanı kaç?

Çapa Fen Lisesi taban puanı 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde 487,61 olarak gerçekleşti. Bu puan yaklaşık %0,48 yüzdelik dilime karşılık gelir. Okul FATİH/İSTANBUL adresinde bulunan bir fen lisesidir. 2026 taban puanı; aday sayısına, sınavın zorluğuna ve kontenjan değişimine göre bu değerin bir miktar üstünde veya altında oluşabilir.

Çapa Fen Lisesi için kaçıncı yüzdelik dilim gerekir?

Çapa Fen Lisesi'ne yerleşen son öğrencinin 2025 yüzdelik dilimi %0,48 oldu; yani okula girmek için Türkiye genelinde ilk %0,48'lik dilimde yer almak gerekti. Tercihte puanı değil bu dilimi esas al: puan her yıl kayar, dilim ise adayın Türkiye genelindeki yerini gösterdiği için yıllar arasında çok daha kararlıdır.

Çapa Fen Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Çapa Fen Lisesi 2026 kontenjanı 150 olarak açıklandı. 2025 yılında okulun kontenjanı 150, yerleşen öğrenci sayısı 150 idi. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Çapa Fen Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Evet, Çapa Fen Lisesi pansiyonludur ve yatılı öğrenci kabul eder. Bu sayede okul, İSTANBUL dışından gelen öğrenciler için de tercih edilebilir. Pansiyon kontenjanı ve parasız yatılılık şartları okulun kendi duyurularıyla kesinleşir.

Çapa Fen Lisesi nerede, hangi ilçede?

Çapa Fen Lisesi, İSTANBUL ilinin FATİH ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Erkek Öğrenci Pansiyonu ve Kız Öğrenci Pansiyonu: Molla Gürani Mahallesi Turgut Özal Millet Caddesi No 114 Fatih / İSTANBUL Eğitim-Öğretim Binası: Merkezefendi Mahallesi, Sabri Obenik Sok. No.5 Zeytinburnu/İSTANBUL. Okul türü Fen Lisesi'dir.

Çapa Fen Lisesi'ne nasıl girilir?

Çapa Fen Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla yapılır. Öğrenci tercih listesine okulu yazar ve puanı okulun o yılki taban puanının üzerinde kalırsa yerleşir. 2025 verisine göre yaklaşık %0,48'lik dilim gerekiyordu.