Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerTOKATCumhuriyet Anadolu LisesiTOKAT liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Cumhuriyet Anadolu Lisesi

TOKAT · TURHAL

Cumhuriyet Anadolu Lisesi, TOKAT ilinin TURHAL ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 68 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin68
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
81,52
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

5,3/ 10
Yeterli
LGSTercihim okul puanı · internet verilerinden derlenmiştir

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
TOKAT · TURHAL
Program Sayısı
0
Pansiyon
Yok
Telefon
0(356) 275 1049
Adres
Osmangazi Mahallesi, Turgut Özal Caddesi No 32 Turhal/TOKAT
Ulaşım
40-0

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 08:40–16:05
319
Öğrenci
22
Derslik
1
Laboratuvar
1
Kütüphane
2
Spor Salonu
1
BT Sınıfı
1
Kantin
1
Yemekhane
Premium
Bu okulun derin profili premium üyelikte

İnternetten derlenmiş, başka yerde tek tek bulamayacağın bilgiler:

  • Akademik başarı özeti
  • Öğrenci profili & okul iklimi
  • İnternet yorumlarının özeti
  • Kulüpler & fiziki imkânlar
  • Tanıtım videoları
  • Gözden kaçan değerli detaylar
Giriş yap ve aç

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Cumhuriyet Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Cumhuriyet Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 68 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Cumhuriyet Anadolu Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin TURHAL/TOKAT çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Cumhuriyet Anadolu Lisesi, TOKAT ilinin TURHAL ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Osmangazi Mahallesi, Turgut Özal Caddesi No 32 Turhal/TOKAT. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.