Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerADANAFeke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip LisesiADANA liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu İmam Hatip

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi

ADANA · FEKE

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi, ADANA ilinin FEKE ilçesinde bulunan bir anadolu imam hatipdır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 34 kişidir. Okul pansiyonludur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin34
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
56,41
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu İmam Hatip
Şehir
ADANA · FEKE
Program Sayısı
0
Pansiyon
Var
Telefon
3227412540
Adres
YEŞİL DÜŞMÜŞ MAH. YATILI BÖLGE OKULU KÜME EVLERİ NO: 5 FEKE / ADANA
Ulaşım
Feke koop minibüsleri ve özel araçlarla ulaşım sağlanabilmektedir

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 09:10–15:40
80
Öğrenci
11
Derslik
2
Laboratuvar
1
Kütüphane
1
BT Sınıfı
1
Yemekhane
2
Revir
2
Pansiyon kapasitesi

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi 2026 kontenjanı 34 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Evet, Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonludur ve yatılı öğrenci kabul eder. Bu sayede okul, ADANA dışından gelen öğrenciler için de tercih edilebilir. Pansiyon kontenjanı ve parasız yatılılık şartları okulun kendi duyurularıyla kesinleşir.

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede, hangi ilçede?

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi, ADANA ilinin FEKE ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: YEŞİL DÜŞMÜŞ MAH. YATILI BÖLGE OKULU KÜME EVLERİ NO: 5 FEKE / ADANA. Okul türü Anadolu İmam Hatip'tir.

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nasıl girilir?

Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.