Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerKOCAELİGebze Anadolu İmam Hatip LisesiKOCAELİ liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu İmam Hatip

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi (Erkek)

KOCAELİ · GEBZE

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi, KOCAELİ ilinin GEBZE ilçesinde bulunan bir anadolu imam hatipdır. 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde taban puanı 153,53, taban yüzdelik dilimi %100 olarak gerçekleşti. 2026 kontenjanı 60 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip · KOCAELİ · GEBZE
2025 yerleştirme sonuçlarıgeçen yıl gerçekleşen
Taban Puan
153,53
% Dilim
%100
Kontenjan
60
Yerleşen
55
2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin60
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Yıllara göre taban dilim trendi

20212026 · MEB yerleştirme verisi
%44,12021202220232024%1002025
YılTaban puan% DilimKontenjanYerleşen
202660
2025153,53%100,006055
2024217,75%79,38
2023187,75%55,0790
2022259,16%55,07
2021259,44%44,10

Dilim ekseni ters çevrilmiştir: çizgi yükseliyorsa okul yıldan yıla daha seçici hâle geliyor demektir. Yüzdelik dilim, yıllar arası kıyasta taban puandan daha güvenilirdir. Veriler MEB merkezî yerleştirme sonuçlarından derlenmiştir; gelecek yıl için garanti değildir.

5,3/ 10
Yeterli
LGSTercihim okul puanı · internet verilerinden derlenmiştir

Tercih edilebilir programlar

Fen ve Sosyal BilimlerAnadolu İmam HatipErkek
İng. · 4 yıl · Kod 18156
2025 Taban
153,53
2025 % Dilim
%100
2025 Kont.
60
2026 Kont.
60

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu İmam Hatip
Şehir
KOCAELİ · GEBZE
Program Sayısı
1
Pansiyon
Yok
Telefon
(0262) 6411600
Adres
Tatlıkuyu Mahallesi 1312/10 Sokak No:2 41400 Gebze/Kocaeli
Ulaşım
Toplu taşıma araçları ile erişilebilir

Son yerleşen öğrencinin netleri

MEB resmî verisi

Bu okula en düşük puanla yerleşen öğrencinin ders ders netleri · FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI · yüzdelik dilim %98.83

Türkçe
-1,3
Matematik
0
Fen
-5
Sosyal
-0,3
Din K.
1,7
Y. Dil
-0,3
Netlerinle karşılaştırma

Netlerine göre bu okuldaki durumunu görmek için Puanını ve Netlerini Gir.

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Proje okuluNormal EğitimDers saatleri 09:40–16:10
324
Öğrenci
52
Derslik
1
Laboratuvar
1
Kantin
Premium
Bu okulun derin profili premium üyelikte

İnternetten derlenmiş, başka yerde tek tek bulamayacağın bilgiler:

  • Akademik başarı özeti
  • Öğrenci profili & okul iklimi
  • İnternet yorumlarının özeti
  • Kulüpler & fiziki imkânlar
  • Tanıtım videoları
  • Gözden kaçan değerli detaylar
Giriş yap ve aç

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Puanını biliyor musun?
Bu liseye girebilir misin?

LGS puanını hesapla; bu lisenin 153,53 taban puanıyla kendi puanını karşılaştır.

Puanımı hesapla

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı kaç?

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde 153,53 olarak gerçekleşti. Bu puan yaklaşık %100 yüzdelik dilime karşılık gelir. Okul GEBZE/KOCAELİ adresinde bulunan bir anadolu imam hatiptir. 2026 taban puanı; aday sayısına, sınavın zorluğuna ve kontenjan değişimine göre bu değerin bir miktar üstünde veya altında oluşabilir.

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi için kaçıncı yüzdelik dilim gerekir?

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne yerleşen son öğrencinin 2025 yüzdelik dilimi %100 oldu; yani okula girmek için Türkiye genelinde ilk %100'lik dilimde yer almak gerekti. Tercihte puanı değil bu dilimi esas al: puan her yıl kayar, dilim ise adayın Türkiye genelindeki yerini gösterdiği için yıllar arasında çok daha kararlıdır.

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi 2026 kontenjanı 60 olarak açıklandı. 2025 yılında okulun kontenjanı 60, yerleşen öğrenci sayısı 55 idi. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin GEBZE/KOCAELİ çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede, hangi ilçede?

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi, KOCAELİ ilinin GEBZE ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Tatlıkuyu Mahallesi 1312/10 Sokak No:2 41400 Gebze/Kocaeli. Okul türü Anadolu İmam Hatip'tir.

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nasıl girilir?

Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla yapılır. Öğrenci tercih listesine okulu yazar ve puanı okulun o yılki taban puanının üzerinde kalırsa yerleşir. 2025 verisine göre yaklaşık %100'lik dilim gerekiyordu.