Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerMERSİNHacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu LisesiMERSİN liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi

MERSİN · YENİŞEHİR

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi, MERSİN ilinin YENİŞEHİR ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 170 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin170
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
97,31
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

7,1/ 10
Güçlü profil
LGSTercihim okul puanı · internet verilerinden derlenmiştir

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
MERSİN · YENİŞEHİR
Program Sayısı
0
Pansiyon
Yok
Telefon
0 324 329 34 34
Adres
Limonluk Mahallesi, İnönü Bulvarı, 2409. Sokak No:1, Yenişehir/Mersin
Ulaşım
Mersin'in merkez ilçelerinden kolaylıkla ulaşılabilecek konumdadır. Toplu taşıma otobüsleri (164, 28M, 34M, 36M, 38M, 48M, 75M) okulun yakınından geçmektedir. Merkez bölgede yer alan okul, en yakın otobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 08:50–15:20
549
Öğrenci
21
Derslik
1
Kütüphane
2
Kantin
Premium
Bu okulun derin profili premium üyelikte

İnternetten derlenmiş, başka yerde tek tek bulamayacağın bilgiler:

  • Akademik başarı özeti
  • Öğrenci profili & okul iklimi
  • İnternet yorumlarının özeti
  • Kulüpler & fiziki imkânlar
  • Tanıtım videoları
  • Gözden kaçan değerli detaylar
Giriş yap ve aç

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 170 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin YENİŞEHİR/MERSİN çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi, MERSİN ilinin YENİŞEHİR ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Limonluk Mahallesi, İnönü Bulvarı, 2409. Sokak No:1, Yenişehir/Mersin. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.