Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerADANAMedine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip LisesiADANA liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu İmam Hatip

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi

ADANA · YÜREĞİR

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi, ADANA ilinin YÜREĞİR ilçesinde bulunan bir anadolu imam hatipdır. 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde taban puanı 205,89, taban yüzdelik dilimi %71,02 olarak gerçekleşti. 2026 kontenjanı 120 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip · ADANA · YÜREĞİR
2025 yerleştirme sonuçlarıgeçen yıl gerçekleşen
Taban Puan
205,89
% Dilim
%71,02
Kontenjan
120
Yerleşen
120
2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin120
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Yıllara göre taban dilim trendi

20212026 · MEB yerleştirme verisi
%41,912021202220232024%71,022025
YılTaban puan% DilimKontenjanYerleşen
2026120
2025205,89%71,02120120
2024232,09%69,90
2023246,11%41,4090
2022287,37%41,40
2021263,55%41,91

Dilim ekseni ters çevrilmiştir: çizgi yükseliyorsa okul yıldan yıla daha seçici hâle geliyor demektir. Yüzdelik dilim, yıllar arası kıyasta taban puandan daha güvenilirdir. Veriler MEB merkezî yerleştirme sonuçlarından derlenmiştir; gelecek yıl için garanti değildir.

6,7/ 10
İyi
LGSTercihim okul puanı · internet verilerinden derlenmiştir

Tercih edilebilir programlar

Fen ve Sosyal BilimlerAnadolu İmam Hatip
İng. · 4 yıl · Kod 18157
2025 Taban
205,89
2025 % Dilim
%71,02
2025 Kont.
120
2026 Kont.
120

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu İmam Hatip
Şehir
ADANA · YÜREĞİR
Program Sayısı
1
Pansiyon
Yok
Telefon
0322 321 21 23
Adres
Atakent Mahallesi Fatih Caddesi No:8 Yüreğir / Adana
Ulaşım
Özel halk otobüsleri, dolmuş ve belediye halk otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Okul Yüreğir ilçe merkezinde yer almakta olup toplu taşıma bağlantısı mevcuttur.

Son yerleşen öğrencinin netleri

MEB resmî verisi

Bu okula en düşük puanla yerleşen öğrencinin ders ders netleri · FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI · yüzdelik dilim %71.03

Türkçe
4
Matematik
0
Fen
-1,3
Sosyal
2
Din K.
6
Y. Dil
-0,3
Netlerinle karşılaştırma

Netlerine göre bu okuldaki durumunu görmek için Puanını ve Netlerini Gir.

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Proje okuluNormal EğitimDYK kurs merkeziDers saatleri 09:00–15:35
247
Öğrenci
32
Derslik
3
Laboratuvar
1
Kütüphane
2
Spor Salonu
2
BT Sınıfı
1
Kantin
Premium
Bu okulun derin profili premium üyelikte

İnternetten derlenmiş, başka yerde tek tek bulamayacağın bilgiler:

  • Akademik başarı özeti
  • Öğrenci profili & okul iklimi
  • İnternet yorumlarının özeti
  • Kulüpler & fiziki imkânlar
  • Tanıtım videoları
  • Gözden kaçan değerli detaylar
Giriş yap ve aç

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Puanını biliyor musun?
Bu liseye girebilir misin?

LGS puanını hesapla; bu lisenin 205,89 taban puanıyla kendi puanını karşılaştır.

Puanımı hesapla

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı kaç?

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde 205,89 olarak gerçekleşti. Bu puan yaklaşık %71,02 yüzdelik dilime karşılık gelir. Okul YÜREĞİR/ADANA adresinde bulunan bir anadolu imam hatiptir. 2026 taban puanı; aday sayısına, sınavın zorluğuna ve kontenjan değişimine göre bu değerin bir miktar üstünde veya altında oluşabilir.

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi için kaçıncı yüzdelik dilim gerekir?

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne yerleşen son öğrencinin 2025 yüzdelik dilimi %71,02 oldu; yani okula girmek için Türkiye genelinde ilk %71,02'lik dilimde yer almak gerekti. Tercihte puanı değil bu dilimi esas al: puan her yıl kayar, dilim ise adayın Türkiye genelindeki yerini gösterdiği için yıllar arasında çok daha kararlıdır.

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi 2026 kontenjanı 120 olarak açıklandı. 2025 yılında okulun kontenjanı 120, yerleşen öğrenci sayısı 120 idi. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin YÜREĞİR/ADANA çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede, hangi ilçede?

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi, ADANA ilinin YÜREĞİR ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Atakent Mahallesi Fatih Caddesi No:8 Yüreğir / Adana. Okul türü Anadolu İmam Hatip'tir.

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nasıl girilir?

Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla yapılır. Öğrenci tercih listesine okulu yazar ve puanı okulun o yılki taban puanının üzerinde kalırsa yerleşir. 2025 verisine göre yaklaşık %71,02'lik dilim gerekiyordu.