Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerAYDINMehmet Akif Ersoy Anadolu LisesiAYDIN liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

AYDIN · EFELER

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, AYDIN ilinin EFELER ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 204 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin204
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
81,63
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
AYDIN · EFELER
Program Sayısı
0
Pansiyon
Yok
Adres
FATİH MAH. BATI AYDIN BUL. MEHMET AKİF ERSOY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ NO: 59 EFELER / AYDIN

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 09:10–15:40
192
Öğrenci
17
Derslik
1
Kütüphane
1
BT Sınıfı
1
Kantin
1
Yemekhane

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 204 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin EFELER/AYDIN çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, AYDIN ilinin EFELER ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: FATİH MAH. BATI AYDIN BUL. MEHMET AKİF ERSOY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ NO: 59 EFELER / AYDIN. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.