Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerİZMİRMehmet Akif İnan Anadolu LisesiİZMİR liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi

İZMİR · BUCA

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi, İZMİR ilinin BUCA ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. Okul pansiyonsuzdur.

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
96,91
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
İZMİR · BUCA
Program Sayısı
0
Pansiyon
Yok
Adres
YAYLACIK MAH. YAVUZ SULTAN SELİM CAD. NO: 24-34/3 BUCA / İZMİR

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDYK kurs merkeziDers saatleri 09:20–15:50
160
Öğrenci
10
Derslik

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin BUCA/İZMİR çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi, İZMİR ilinin BUCA ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: YAYLACIK MAH. YAVUZ SULTAN SELİM CAD. NO: 24-34/3 BUCA / İZMİR. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.