Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerANTALYANimet Alaettinoğlu Anadolu LisesiANTALYA liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi

ANTALYA · ALANYA

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi, ANTALYA ilinin ALANYA ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 102 kişidir. Okul pansiyonludur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin102
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Komşu Kayıt Alanında
63,06
Komşu kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
ANTALYA · ALANYA
Program Sayısı
0
Pansiyon
Var
Telefon
2425222208
Adres
KIZLAR PINARI MAH. 1512 SK. NİMET ALAATTİNOĞLU LİS BLOK NO: 10 İÇ KAPI NO: 1 ALANYA / ANTALYA

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 09:00–15:50
256
Öğrenci
22
Derslik
1
Laboratuvar
1
Kütüphane
1
Pansiyon kapasitesi

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 102 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Evet, Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi pansiyonludur ve yatılı öğrenci kabul eder. Bu sayede okul, ANTALYA dışından gelen öğrenciler için de tercih edilebilir. Pansiyon kontenjanı ve parasız yatılılık şartları okulun kendi duyurularıyla kesinleşir.

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi, ANTALYA ilinin ALANYA ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: KIZLAR PINARI MAH. 1512 SK. NİMET ALAATTİNOĞLU LİS BLOK NO: 10 İÇ KAPI NO: 1 ALANYA / ANTALYA. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.