Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerİZMİRSelçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiİZMİR liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Mesleki ve Teknik

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İZMİR · BORNOVA

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İZMİR ilinin BORNOVA ilçesinde bulunan bir mesleki ve teknikdır. 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde taban puanı 171,58, taban yüzdelik dilimi %100 olarak gerçekleşti. 2026 kontenjanı 30 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Mesleki ve Teknik · İZMİR · BORNOVA
2025 yerleştirme sonuçlarıgeçen yıl gerçekleşen
Taban Puan
171,58
% Dilim
%100
Kontenjan
30
Yerleşen
30
2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin30
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Yıllara göre taban dilim trendi

20212026 · MEB yerleştirme verisi
%97,482021202220232024%1002025
YılTaban puan% DilimKontenjanYerleşen
202630
2025171,58%100,003030
2024239,18%65,55
2023218,55%70,8230
2022233,28%70,82
2021181,59%97,48

Dilim ekseni ters çevrilmiştir: çizgi yükseliyorsa okul yıldan yıla daha seçici hâle geliyor demektir. Yüzdelik dilim, yıllar arası kıyasta taban puandan daha güvenilirdir. Veriler MEB merkezî yerleştirme sonuçlarından derlenmiştir; gelecek yıl için garanti değildir.

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
76,75
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Kimya Tek.Mesleki ve Teknik
İng. · 4 yıl · Kod 21859
2025 Taban
171,58
2025 % Dilim
%100
2025 Kont.
30
2026 Kont.
30

Okul bilgileri

Okul Türü
Mesleki ve Teknik
Şehir
İZMİR · BORNOVA
Program Sayısı
1
Pansiyon
Yok
Telefon
0232 343 0706
Adres
Mevlana Mahallesi, Ord. Prof. Dr. Muhiddin Erel Caddesi No: 15/2, Bornova, İzmir
Ulaşım
ESHOT 505 ve 267 otobüs hatları, Bornova Metro, Bornova-Alparslan-Yeni Garaj dolmuşu; servis öğrenci sayısına göre çalışmaktadır

Son yerleşen öğrencinin netleri

MEB resmî verisi

Bu okula en düşük puanla yerleşen öğrencinin ders ders netleri · KİMYA TEKNOLOJİSİ ALANI · yüzdelik dilim %93.94

Türkçe
0
Matematik
-2,7
Fen
0
Sosyal
2,7
Din K.
0,7
Y. Dil
-0,3
Netlerinle karşılaştırma

Netlerine göre bu okuldaki durumunu görmek için Puanını ve Netlerini Gir.

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 08:50–18:25
345
Öğrenci
11
Derslik
1
Laboratuvar
1
Kütüphane
10
Atölye

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı kaç?

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2025 LGS merkezî yerleştirmesinde 171,58 olarak gerçekleşti. Bu puan yaklaşık %100 yüzdelik dilime karşılık gelir. Okul BORNOVA/İZMİR adresinde bulunan bir mesleki ve tekniktir. 2026 taban puanı; aday sayısına, sınavın zorluğuna ve kontenjan değişimine göre bu değerin bir miktar üstünde veya altında oluşabilir.

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için kaçıncı yüzdelik dilim gerekir?

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne yerleşen son öğrencinin 2025 yüzdelik dilimi %100 oldu; yani okula girmek için Türkiye genelinde ilk %100'lik dilimde yer almak gerekti. Tercihte puanı değil bu dilimi esas al: puan her yıl kayar, dilim ise adayın Türkiye genelindeki yerini gösterdiği için yıllar arasında çok daha kararlıdır.

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 30 olarak açıklandı. 2025 yılında okulun kontenjanı 30, yerleşen öğrenci sayısı 30 idi. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin BORNOVA/İZMİR çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İZMİR ilinin BORNOVA ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Mevlana Mahallesi, Ord. Prof. Dr. Muhiddin Erel Caddesi No: 15/2, Bornova, İzmir. Okul türü Mesleki ve Teknik'tir.

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.