Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerKASTAMONUTaşköprü Fahreddin Paşa Anadolu LisesiKASTAMONU liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi

KASTAMONU · TAŞKÖPRÜ

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi, KASTAMONU ilinin TAŞKÖPRÜ ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 34 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin34
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
74,69
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
KASTAMONU · TAŞKÖPRÜ
Program Sayısı
0
Pansiyon
Yok
Adres
BAHÇELİEVLER MAH. KENDİR SK. BELEDIYE ORTA OKULU BLOK NO: 50 İÇ KAPI NO: 1 TAŞKÖPRÜ / KASTAMONU

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 09:20–16:00
103
Öğrenci
10
Derslik

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 34 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin TAŞKÖPRÜ/KASTAMONU çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi, KASTAMONU ilinin TAŞKÖPRÜ ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: BAHÇELİEVLER MAH. KENDİR SK. BELEDIYE ORTA OKULU BLOK NO: 50 İÇ KAPI NO: 1 TAŞKÖPRÜ / KASTAMONU. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Taşköprü Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.