Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerKONYATavşançalı Anadolu LisesiKONYA liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Tavşançalı Anadolu Lisesi

KONYA · KULU

Tavşançalı Anadolu Lisesi, KONYA ilinin KULU ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 34 kişidir. Okul pansiyonsuzdur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin34
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
40,65
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

6,7/ 10
İyi
LGSTercihim okul puanı · internet verilerinden derlenmiştir

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
KONYA · KULU
Program Sayısı
0
Pansiyon
Yok
Telefon
0332 654 70 12
Adres
Ömeranlı Mah. Ankara Cad. No 1725, Kulu / Konya
Ulaşım
Kulu ilçe merkezine yaklaşık 19 km uzaklıkta, Ömeranlı (eski adı Tavşançalı) mahallesinde yer almaktadır. Öğrenciler için servis/taşımalı eğitim uygulaması olabileceği değerlendirilmekte; ancak resmî kaynakta doğrulanamamıştır.

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 09:10–15:40
55
Öğrenci
10
Derslik
1
Laboratuvar
1
Kütüphane
Premium
Bu okulun derin profili premium üyelikte

İnternetten derlenmiş, başka yerde tek tek bulamayacağın bilgiler:

  • Akademik başarı özeti
  • Öğrenci profili & okul iklimi
  • İnternet yorumlarının özeti
  • Kulüpler & fiziki imkânlar
  • Tanıtım videoları
  • Gözden kaçan değerli detaylar
Giriş yap ve aç

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Tavşançalı Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Tavşançalı Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Tavşançalı Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 34 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Tavşançalı Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Hayır, Tavşançalı Anadolu Lisesi pansiyonsuzdur; yatılı öğrenci almaz. Okulu tercih edecek öğrencilerin KULU/KONYA çevresinde ikamet ediyor olması ya da ulaşımı kendi imkânlarıyla çözmesi gerekir.

Tavşançalı Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Tavşançalı Anadolu Lisesi, KONYA ilinin KULU ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: Ömeranlı Mah. Ankara Cad. No 1725, Kulu / Konya. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Tavşançalı Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Tavşançalı Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.