Türkiye Geneli En Büyük Meydan Okuma Başladı
Ana SayfaLiselerGİRESUNYağlıdere Anadolu LisesiGİRESUN liselerine dön
Bu okulu listene ekle, puanını gir — gerisini biz hesaplayalım.
Net puanına göre kişiye özel tercih raporu, 2025 ve 2026 önerileriyle.
Anadolu Lisesi

Yağlıdere Anadolu Lisesi

GİRESUN · YAĞLIDERE

Yağlıdere Anadolu Lisesi, GİRESUN ilinin YAĞLIDERE ilçesinde bulunan bir anadolu lisesidır. Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile yapılır. 2026 kontenjanı 68 kişidir. Okul pansiyonludur.

2026 kontenjanıbu yıl tercih edeceğin68
Kaynak: MEB Rotamaarif · kılavuzla kesinleşir

Sınavsız (OBP) yerleştirme

Bu okul LGS sınavı olmadan da, OBP (kayıt alanı) ile öğrenci alıyor. LGS tercihinde sınavsız (yerel) tercih de zorunlu olduğundan, kayıt alanına göre taban OBP eşikleri aşağıdadır.

Kayıt Alanında
60,42
Okulun kendi kayıt alanından

Taban OBP en düşük yerleşen puandır; program/alana göre değişebilir. Kesin bilgi için okuldan/MEB'den teyit ettir.

Tercih edilebilir programlar

Okul bilgileri

Okul Türü
Anadolu Lisesi
Şehir
GİRESUN · YAĞLIDERE
Program Sayısı
0
Pansiyon
Var
Telefon
4546712202
Adres
BÜK MAH. GİRESUN CAD. NO: 10 YAĞLIDERE / GİRESUN

Fiziksel imkânlar

MEB resmî verisi
Normal EğitimDers saatleri 09:30–16:10
156
Öğrenci
14
Derslik
2
Laboratuvar
2
Kütüphane
1
BT Sınıfı
1
Kantin
1
Yemekhane
1
Revir
2
Pansiyon kapasitesi

Topluluk katkıları

0

Okulu tanıyanların eklediği, gözden kaçan bilgiler.

Henüz katkı yok — ilk katkıyı sen ekle.

Katkı sunmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap

Öğrenci yorumları

VIP

Öğrencilerin olumlu ve olumsuz görüşleri. Okuma VIP üyelere özel; yorum yazmak için giriş yeterli.

Öğrenci yorumları premium üyelikte

Bu okula dair gerçek öğrenci deneyimlerini okumak için VIP'e geç.

Giriş yap

Yorum yazmak için giriş yapmalısın.

Giriş yap
Bu okul sınavsız (OBP) alıyor
OBP ile girebileceğin okulları birlikte seçelim

Bu okula giriş LGS puanıyla değil, OBP (kayıt alanı) ile olur. OBP’ni gir; bu okul ve kayıt alanındaki benzer okullarla tercih listeni beraber kuralım.

OBP ile tercih listemi kur

Yağlıdere Anadolu Lisesi hakkında sık sorulan sorular

Yağlıdere Anadolu Lisesi kontenjanı kaç kişi?

Yağlıdere Anadolu Lisesi 2026 kontenjanı 68 olarak açıklandı. Bu sayı MEB Rotamaarif verisinden alınmıştır ve tercih kılavuzuyla kesinleşir.

Yağlıdere Anadolu Lisesi pansiyonlu mu, yatılı öğrenci alıyor mu?

Evet, Yağlıdere Anadolu Lisesi pansiyonludur ve yatılı öğrenci kabul eder. Bu sayede okul, GİRESUN dışından gelen öğrenciler için de tercih edilebilir. Pansiyon kontenjanı ve parasız yatılılık şartları okulun kendi duyurularıyla kesinleşir.

Yağlıdere Anadolu Lisesi nerede, hangi ilçede?

Yağlıdere Anadolu Lisesi, GİRESUN ilinin YAĞLIDERE ilçesinde bulunur. Okulun açık adresi: BÜK MAH. GİRESUN CAD. NO: 10 YAĞLIDERE / GİRESUN. Okul türü Anadolu Lisesi'dir.

Yağlıdere Anadolu Lisesi'ne nasıl girilir?

Yağlıdere Anadolu Lisesi'ne giriş LGS merkezî sınav puanıyla değil, OBP (ortaokul başarı puanı) ile yapılır. Öğrenciler kayıt alanı ve OBP sıralamasına göre yerleştirilir; merkezî sınava girmek bu okul için zorunlu değildir.